• Vítejte na stránkách školy
      • Rozkvetlé jaro našim žákům i rodičům
      • Badatelsky orientovaná výuka
      • zapojili jsme se do evropského projektu s Gymnáziem Slaný, jehož cílem je žákům, kolegům i okolním školám představit vědu zábavavnou formou
      • Naše školní kuchyně připravuje pro žáky každý den čerstvou svačinu s ovocem. Stačí si ji objednat na http://jidelna.zsbojkovice.cz a máte jistotu, že o velké přestávce nebude vaše dítě hladné.
      • Vyzkoušejte také EduPage mobilní aplikaci, která je dostupná na zařízeních s operačním systémem Android a iOS. Dostávejte informace školy přímo do Vašeho mobilu.
      • Okresní kolo v minifotbale v Uh. Hradišti

• 18. 4. 2018
        • Okresní kolo v minifotbale se hraje systémem 6 + 1 na polovině fotbalového hřiště. Kluci odehráli turnaj výborně a nepoznali hořkost porážky, a to i přesto, že jich bylo pouze sedm, což znamená bez možnosti se prostřídat.

Výsledky:

Bojkovice – Osvětimany 9:0, Bánov 4:1, Gymnázium UH 2:0.

Kluci se tak stali okresními přeborníky a zahrají si krajské finále!.

• Okrskové kolo recitační soutěže v Uherském Brodě

• 6. 4. 2018
        • Poslední únorový, ale přesto velmi mrazivý den vyrazila skupina jedenácti žáků naší školy na recitační soutěž do Kulturního domu v Uherském Brodě.

V pěti věkových kategoriích soutěžili žáci z dvanácti škol a víceletého gymnázia. Těší nás, že děti mají o recitaci stále zájem a odvážně se vrhly do učení poměrně dlouhých textů a to nejen básní, ale i próz.

• Zápis do 1. třídy pro školní rok 2018/2019

• 26. 3. 2018
        • Zápis do 1. třídy pro školní rok 2018/2019 se bude konat ve čtvrtek 5. dubna 2018 v době od 15.00 do 17.00 v budově základní školy.

Povinná školní docházka v nadcházejícím školním roce začíná pro děti narozené od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2012. Výjimečně mohou být zapsány i děti narozené do 30. 6. 2013. Děti, které měly odloženou školní docházku v roce 2017/2018, se dostaví k zápisu rovněž.

• Lyžařský kurz čtvrťáků

• 7. 3. 2018
        • Kyčerka je super príma, všude kolem krásná zima, stromy v bílém županu, já tu asi zůstanu ... se neslo Velkými Karlovicemi během lyžáku čtvrťáků na Kyčerce.

Moderní skiareál v srdci Velkých Karlovic přivítal naši výpravu mrazivým počasím a dobrými sněhovými podmínkami. 42 dětí tedy mohlo naplno prožít standartní prvostupňový lyžák, který není jen o lyžování, ale také o správné partě, dobré zábavě při hrách, o tanečních a hudebních večerech, přednáškách, soutěžích a třeba karnevalu.

• 44. ročník Olympiády v českém jazyce

• 7. 3. 2018
        • Soutěž v našem rodném jazyce je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol a je jednotná pro celé území České republiky. Skládá se z části mluvnické a slohové. V první řeší soutěžící různé jazykové úkoly, které se týkají např. slovní zásoby nebo tvarosloví. V druhé zpracovávají zadané téma formou prózy v určeném rozsahu.

• O nejlepšího šplhounka

• 7. 3. 2018
        • Silné ruce, hbité tělo, v tělocvičně "makej" znělo !!! Ve "zkoušce statiky malé tělocvičny" si zasoutěžili žáci 3. - 5. ročníku ve šplhu.

Další ze sportovních soutěží pro děti prvního stupně se uskutečnila v bouřlivé atmosféře malé tělocvičny. Každý soutěžící si zašplhal ve dvou kolech. Lepší čas potom rozhodoval o konečném pořadí. Navíc průměrný čas šplhounků dané třídy určil vítěze v týmové soutěži.

• Hurá na lyže

• 6. 2. 2018
        • Stalo se již tradicí, že druhý lednový týden se žáci sedmého ročníku zúčastnili nepovinného lyžařského kurzu na Sachově studánce.

7. ledna odjel již po dvacáté autobus s 36 nadšenci do Horní Bečvy, aby se zde týden zdokonalovali v lyžařském umění, stmelili kamarádské vztahy v kolektivu či se poprvé seznámili s tímto zimním sportem. Byť nám v letošním roce počasí moc nepřálo a teploty se pohybovaly spíše v horních mezích, lyžovali jsme každý den. Stejně jako každý rok, tak i letos všichni pokořili 600 m dlouhou sjezdovku a dvanáctý lednový den se vraceli domů unaveni, ale spokojeni a plni dojmů a zážitků.

• Olympiáda v anglickém jazyce

• 22. 12. 2017
        • V měsíci prosinci se uskutečnilo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce.

Olympiáda má dvě části – poslech a porozumění a konverzační část. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - 6. a 7. ročník, 8. a 9. ročník. V okresním kole budou naši školu reprezentovat za mladší kategorii Jan Josefík ze 7. B a za starší kategorii Tomáš Kročil z 8. A.

• Vánoční volejbalový turnaj

• 21. 12. 2017
        • Předmětová komise tělesné výchovy uspořádala v naší sportovní hale Vánoční volejbalový turnaj pro žáky školy, kteří navštěvují kroužky volejbalu, nebo alespoň volejbal hrát trošku umí.

Celkem se turnaje zúčastnilo 33 hráčů z 2. stupně. Starší kategorie hrála smíšený turnaj (3 družstva) a mladší chlapci hráli „trojkový turnaj“ (4 družstva). Zápasy byly vyrovnané a měly dobrou úroveň.

• 4. místo v krajském finále ve florbale žáků

• 19. 12. 2017
        • KF ve florbale žáků se konalo opět v Uh. Brodě za účasti nejlepších týmů Zlínského kraje. Naše družstvo odjíždělo na turnaj značně oslabeno, neboť dva hráči ze základní sestavy (brankář Petr Moštěk a obránce Martin Rapant) onemocněli.

Přesto kluci odehráli velmi dobré zápasy. Navíc v posledním utkání celého turnaje dokázali držet nerozhodný stav 3:3, s do té doby nejlepším týmem a zároveň vítězem KF Valašským Meziříčím, až do posledních minut.

• Krajské kolo

• 2015 / 2016

• Kateřina Hledíková

• 1. místo