• Vítejte na stránkách naší školy
      • Naše školní kuchyně připravuje pro žáky každý den čerstvou svačinu s ovocem. Stačí si ji objednat na http://jidelna.zsbojkovice.cz a máte jistotu, že o velké přestávce nebude vaše dítě hladné.
      • Naše škola používá EduPage školní informační systém. Přihlaste se Vašim účtem a zkontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplování, probrané učivo a domácí úkoly na další den.
      • Vyzkoušejte také EduPage mobilní aplikaci, která je dostupná na zařízeních s operačním systémem Android a iOS. Dostávejte informace školy přímo do Vašeho mobilu.
      • Adaptační a stmelovací kurzy aneb vztahy nám nejsou lhostejné

• 20. 9. 2018
        • Na začátku letošního školního roku škola uspořádá pro žáky druhého stupně adaptační a stmelovací kurzy. Protože se jedná u žáků 7. – 9. ročníku o novinku, pokusíme se v tomto článku odpovědět na všechny vyřčené i nevyřčené otázky, jak nejlépe umíme.

Proč se škola rozhodla uspořádat adaptační a stmelovací kurzy pro žáky 6. – 9. tříd?

• Sprinterský víceboj

• 19. 9. 2018
        • V úterý 18. září se naše škola zúčastnila tradičního sprinterského víceboje v Uherském Brodě.

Našim sprinterům se dařilo především v soutěži družstev. V pěti ze šesti kategorií jsme skončili na stupních vítězů. V nejmladší kategorii děvčat (4. a 5.třídy) jsme zvítězili, druhá místa jsme brali v kategoriích mladší dívky (6. a 7.třída) a nejmladší chlapci (4. a 5.třída). Třetí místo jsme obsadili v kategoriích mladších (6. a 7.třída) a starších (8. a 9.třída) chlapců.

• Světluška

• 19. 9. 2018
        • Ne každý má to štěstí pozorovat svými smysly krásy okolního světa. Jaké to je nevidět, si mohly na vlastní kůži vyzkoušet děti prvního stupně.

Prostory Náměstí J. Tillicha ráno v 8 hodin ožívají. Parta nadšených pracovnic Domu dětí a mládeže ve spolupráci se studenty Církevní střední školy pedagogické a sociální si připravily v rámci projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška několik stanovišť, na kterých si děti postupně vyzkoušely některé z každodenních činností, ovšem tentokrát se šátkem na očích, nebo s brýlemi. Naplno si mohly uvědomit, že život ve tmě není vůbec jednoduchý a o to víc je třeba si daru vidění vážit a zrak si chránit.

• Spolu hravě o dopravě

• 14. 9. 2018
        • Interaktivní pořad pro žáky prvního stupně, který přispívá ke zvýšení jejich dopravní gramotnosti, nám přivezli pánové Horváth a Patík.

Šedesát minut povídání, praktických ukázek podbarvených tematickými živými hudebními vstupy a scénkami simulujícími nejčastější rizika v běžném silničním provozu i na stále více frekventovaných cyklostezkách, mapovalo a prohlubovalo obecné vědomosti žáků o silniční dopravě. Při jízdě zručnosti a řadě kvízů se děti pomocí speciálních brýlí například samy přesvědčily o vlivu alkoholu, drog a jiných omamných látek na schopnost řidiče reagovat na běžné situace.

• Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019

• 6. 9. 2018
        • Tradiční zahájení školního roku se pro špatné počasí letos přesunulo z prostor před školou do kulturního domu.

Po státní hymně si naplněný sál vyslechl slavnostní vítací řeč pana ředitele Mgr. Zdeňka Ogrodníka a také starosty města Mgr. Petra Viceníka. Oba žákům i učitelům popřáli úspěšný nový školní rok 2018/2019.

• První den prvňáčků

• 6. 9. 2018
        • Asi každý si pamatuje na svůj první den ve škole. I naši prvňáčci si toto slavnostní dopoledne příjemně prožili. V krásně vyzdobených třídách je přivítaly třídní učitelky Mgr. Iva Drgáčová a Mgr. Jitka Maštalířová.

Na čtyřicet malých nedočkavých žáčků usedlo poprvé do školních lavic, kde je kromě paní učitelek přivítal i pan starosta Mgr. Petr Viceník, pan ředitel Mgr. Zdeněk Ogrodník a paní vychovatelky školní družiny.

• Pěvecká soutěž

• 29. 6. 2018
        • 7.6.2018 proběhla na 1.stupni naší školy pěvecká soutěž "Superstar".

Zúčastnilo se jí 35 zpěváčku od 1. tříd až po 5. třídu. Zpěváci si vybírali písničky, které zazpívali buď sólově nebo je doprovázeli učitelé i žáci na hudební nástroje, kterým byla kytara, flétna nebo klávesy. Ti starší si připravili doprovod pomocí karaoke. Každý vystupující byl odměněn potleskem a všem se vystoupení náramně povedlo. Proto měla porota velmi těžký úkol rozhodnout, kdo byl nejlepší a v letošním roce získá umístění. Hodnotilo se ve třech kategoriích a dopadlo to následovně:

• Hasík ve druhých třídách

• 29. 6. 2018
        • Během školního roku nás dvakrát navštívili hasiči ze Stanice Hasičského záchranného sboru Slavičín.

Seznámili žáky se svou činností prostřednictvím fotografií a naučili je zásadám chování při požáru a jiných živelných pohromách. V průběhu besedy byli žáci za své znalosti odměňováni drobnými cenami.

• Poznávací zájezd do Vídně

• 14. 6. 2018
        • V pátek 18. května se žáci 8. ročníku se svými vyučujícími zúčastnili dějepisného poznávacího zájezdu do hlavního města Rakouska s názvem Habsburská Vídeň.

Exkurze byla rozdělena do tří částí. Nejdříve jsme navštívili věhlasný zámek a zahrady v Schönbrunnu, kolonádu Gloriette a obdivovali Neptunovu fontánu. Průvodce PhDr. Pavel Kočí ze vzdělávací agentury v Kroměříži nám vyprávěl zajímavosti o celém parku a pověsti o některých sochách. Kouzelnou atmosféru zahrady si žáci mohli vychutnat i ve skupinkách během individuálního rozchodu.

• POZVÁNKA

• 11. 6. 2018
        • Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

zveme Vás ve středu 20. června 2018 v 16:00 hodin na informační schůzku, která se týká nástupu dětí do 1. ročníku. Schůzka se uskuteční v budově Základní školy T. G. Masaryka, ve třídě I. A.

Program:

• organizace školního roku 2018/19, školní pomůcky