• Výuka plavání druhých a třetích tříd

• Probíhá vždy od poloviny září do konce 1. pololetí v plaveckém areálu Delfín v Uherském Brodě. Rodiče hradí náklady na dopravu, škola hradí pronájem bazénu a mzdy učitelů - cvičitelů.

• Hodina pohybu navíc

• Pravidelný pohyb je nedílnou součástí života moderního člověka a jistě má svůj význam i v oblasti prevence nežádoucího chování mladých lidí. Naše škola má výborné sportovní podmínky a sportovní tradice, ve kterých chce i nadále pokračovat.

I proto patříme mezi vybrané školy, které byly zařazeny do projektu na podporu hýbání se dětí na 1. stupni Hodina pohybu navíc. Ten pro žáky prvních, druhých a třetích tříd realizujeme jednou týdně, a to plně zdarma.

Děti tak formou zábavných her proniknou do základů populárních sportů, jako je minikopaná, minivolejbal, minibasketbal, miniházená, bruslení a ragby.

• Atletika pro děti do škol

• Jsme zapojeni do projektu Českého atletického svazu Atletika pro děti do škol nabízející dětem a jejich rodičům možnost navštěvovat atletické kroužky zaměřené na všestrannou pohybovou aktivitu.

Projekt podporují slavní sportovci jako třeba oštěpařka Bára Špotáková, překážkářka Zuzana Hejnová nebo koulař Ladislav Prášil.

Máme k dispozici kvalifikované trenéry, dobrou metodiku a kvalitní pomůcky, které využíváme v kroužcích žáků čtvrtých a pátých tříd.